You are here
Home > Scores
Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 ENGLAND: Premier League standing
20:45 FT Arsenal 5 : 0 Huddersfield MC 
20:45 FT Bournemouth 1 : 2 Burnley MC 
20:45 FT Chelsea 1 : 0 Swansea MC 
21:00 FT Everton 4 : 0 West Ham MC 
21:00 FT Manchester City 2 : 1 Southampton MC 
21:00 FT Stoke City 0 : 3 Liverpool MC 
SPAIN: National cup
19:30 FT Barcelona 5 : 0 Murcia MC 
19:30 FT Real Sociedad 2 : 3 Lleida Esportiu MC 
19:30 FT Sevilla 4 : 0 FC Cartagena MC 
21:30 FT Athletic 0 : 1 Formentera MC 
21:30 FT Atletico Madrid 3 : 0 Elche MC 
21:30 FT Las Palmas 2 : 3 Deportivo MC 
ITALY: National Cup
15:00 FT Sassuolo 2 : 1 Bari MC 
18:00 Pen Chievo 1 : 1  Verona MC 
21:00 FT Torino 2 : 0 Carpi MC 
FRANCE: Ligue 1 standing
19:00 FT Angers 1 : 2 Rennes MC 
19:00 FT Guingamp 0 : 0 Montpellier MC 
19:00 FT Lyon 1 : 2 Lille MC 
19:00 FT Metz 0 : 3 Marseille MC 
19:00 FT Nantes 1 : 0 Monaco MC 
19:00 FT  Toulouse 1 : 2 Nice  MC 
21:00 FT Paris Saint Germain 2 : 0 Troyes MC 
SCOTLAND: Premier League standing
20:45 FT Motherwell 1 : 1 Celtic MC 
20:45 FT Rangers 3 : 0 Aberdeen  MC 
INDIA: I League standing
13:00 FT Indian Arrows 3 : 0 Chennai City h2h 
ALBANIA: National cup
14:00 FT Beselidhja 0 : 1 Skenderbeu
14:00 FT Bylis 2 : 1 Luftetari Gjirokaster
14:00 FT Erzeni 1 : 4 Kukesi
14:00 FT Kamza 1 : 1 Teuta
14:00 FT Lushnja 1 : 3 Laci
14:00 FT Turbina Cerrik 1 : 6 Flamurtari
18:00 FT KF Tirana 2 : 0 Vllaznia
ARMENIA: Premier League standing
13:00 FT Pyunik 4 : 0 Ararat h2h 
AUSTRIA: Bundesliga standing
18:30 FT LASK Linz 2 : 0 Wolfsberger AC MC 
18:30 FT Salzburg 2 : 0 Mattersburg MC 
18:30 FT St. Polten 1 : 0 Austria V MC 
20:30 FT  Rapid 1 : 2 Altach MC 
AZERBAIJAN: National Cup
10:30 FT Kapaz 3 : 0 Bine
10:30 FT MOIK 0 : 3 Inter Baki
10:30 FT Suvelan 1 : 2 Sabail
11:00 FT Gabala 8 : 0 Mil-Mugan
13:00 FT Sumgayit 3 : 0 Sabah FK
13:00 FT Zira 3 : 0 Khazar
BELGIUM: National cup
20:00 FT Kortrijk 4 : 2 Antwerp
20:00 Pen Mechelen 1 : 1  Genk
20:30 FT Gent 2 : 1 Lokeren
20:30 FT Waasland-Beveren 2 : 0 Eupen
20:45 FT Anderlecht 0 : 1 Standard
BOSNIA and HERZEGOVINA: National Cup
13:00 FT Krupa na Vrbasu 3 : 2 Rudar Prijedor
13:00 FT Sloboda 2 : 0 Sloga Doboj
13:00 FT Zvijezda 0 : 0 Olimpik Sarajevo
BULGARIA: A PFG standing
14:00 FT Pirin 3 : 2 Etar-1924 h2h 
16:30 FT Dunav Ruse 0 : 4 Levski h2h 
CROATIA: National cup
15:00 FT Dinamo Zagreb 4 : 2 NK Istra 1961
18:00 FT Osijek 1 : 3 Hajduk Split
CYPRUS: 1. Division standing
18:00 FT Ermis Aradippou 0 : 4 APOEL h2h 
CYPRUS: National Cup
14:00 FT Olympiakos Nicosia 3 : 0 Anagennisi Deryneia
16:00 FT Xylotympou 1 : 2 Anorthosis
CZECH REPUBLIC: 1. Liga U-19 standing
11:30 FT Pribram U-19 2 : 10 Plzen U-19 h2h 
CZECH REPUBLIC: 1 Liga – Women standing
19:00 FT Plzen W 0 : 8 Sparta Praha W h2h 
DENMARK: Reserve League, Group 2 standing
14:30 FT Esbjerg-2 0 : 3 Sonderjylland-2 h2h 
ENGLAND: EFL Trophy
20:00 Pen Chesterfield 2 : 2 Manchester City U-23
20:45 FT Crawley Town 1 : 3 Fulham U-23
ENGLAND: FA Trophy
20:45 FT Chelmsford 1 : 2 Wealdstone
20:45 FT Farnborough 1 : 2 Hartley Wintney
20:45 FT Heybridge Swifts 5 : 1 Kingstonian
20:45 FT Southport 0 : 3 Stockport
ENGLAND: NL Premier, Isthmian standing
20:45 Pst Kingstonian ? : ? Worthing h2h 
ENGLAND: U-23 Premier League cup
14:00 FT Newcastle U-23 6 : 3 Swansea U-23
20:00 FT Portsmouth U-23 0 : 1 Barnsley U-23
GERMANY: Regionalliga Bayern standing
19:00 FT Bayern-2 4 : 0 Buchbach h2h 
GERMANY: Oberliga, Bayern Sud standing
18:30 Pst Landsberg ? : ? Neumarkt ASV h2h 
GERMANY: Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar standing
19:30 FT Mechtersheim 1 : 1 Dudenhofen h2h 
GERMANY: Oberliga, Mittelrhein standing
20:00 FT Alfter 2 : 1 Borussia Freialdenhoven h2h 
GREECE: National Cup
14:00 AW Acharnaikos 0 : 3 Asteras Tripolis
14:00 FT Aiginiakos 0 : 5 PAOK
16:15 FT Kissamikos 1 : 1 Olympiakos
16:15 FT Trikala 0 : 0 Kerkyra
18:30 FT Anagennisi Karditsas 0 : 0 Larisa
18:30 FT Panachaiki 1 : 1 Panathinaikos
HUNGARY: National cup
12:00 FT Budafoki 0 : 3 Debrecen
12:00 FT Cigand 0 : 2 Dorog
12:00 FT Gyongyos 0 : 4 Honved
12:00 FT Nagyecsed 0 : 4 Siofok
12:00 FT Nagykanizsai 3 : 2 Erdi
12:00 FT Senyo Carnifex 2 : 0 Rakosmenti
12:00 FT Soroksar 1 : 3 Diosgyor
12:00 FT Szarvasi 0 : 3 Zalaegerszeg
12:00 FT Tiszaujvaros 0 : 2 Bekescsaba
12:00 FT Vac 3 : 1 Videoton
12:00 FT Vecses 0 : 5 Ujpest
16:00 FT Csakvar 0 : 1 Paks
16:00 AET Dunaujvaros-Palhalma 1 : 3 Balmazujvaros
16:30 FT Gyor 3 : 1 Nyiregyhaza
20:00 FT MTK 2 : 1 Gyirmot
ISRAEL: Toto Cup Ligat Al, Playoffs
19:30 FT Maccabi Tel Aviv 2 : 0 Ironi Kiryat Shmona
ITALY: Serie C, Group C standing
16:30 FT Sicula Leonzio 1 : 2 Catanzaro h2h 
ITALY: Copa Primavera
13:30 FT Lazio U-19 2 : 3 Bari U-19
14:00 FT Chievo U-19 2 : 0 Perugia U-19
14:00 FT Roma U-19 2 : 1 Palermo U-19
14:30 AET Atalanta U-19 4 : 2 Udinese U-19
14:30 FT Fiorentina U-19 0 : 4 Milan U-19
14:30 FT Inter U-19 3 : 0 Novara U-19
14:30 Pen Juventus U-19 2 : 2  Torino U-19
20:30 FT Sampdoria U-19 1 : 2 Genoa U-19
ITALY: National cup Serie C, playoffs
20:30 FT Livorno 2 : 1 Arezzo
NORWAY: Play-Off
18:00 FT Sogndal 1 : 0 Ranheim
POLAND: National cup
18:00 FT Arka Gdynia 1 : 1 Chrobry Glogow
20:45 FT Korona 2 : 0 Zaglebie L
POLAND: Central Youth League, East standing
14:00 FT Cracovia U-19 6 : 2 Wisla Krakow U-19 h2h 
FYR MACEDONIA: National Cup
13:00 FT Academy Pandev 4 : 1 Teteks
13:00 FT FK Skopje 1 : 2 Renova Dzepciste
13:00 FT Pobeda 2 : 2 Pelister
ROMANIA: National Cup
16:30 FT Mioveni 0 : 1 Gaz Metan Medias
19:30 Pen Universitatea Cluj 1 : 1  Dinamo B
SCOTLAND: Development League standing
14:00 FT St. Johnstone U-20 1 : 3 Celtic U-20 h2h 
SERBIA: Super Liga standing
13:00 FT Zemun 2 : 0 Rad h2h 
16:00 FT Vozdovac 0 : 1 Partizan h2h 
17:00 FT Mladost Lucani 1 : 1 Cukaricki h2h 
17:00 FT Napredak 1 : 1 Backa Palanka h2h 
17:00 FT Radnicki Nis 3 : 0 Macva Sabac h2h 
17:00 FT Spartak Subotica 4 : 0 Javor h2h 
17:00 FT Vojvodina 0 : 1 Borac h2h 
18:00 FT Crvena Zvezda 5 : 0 Radnik Surdulica h2h 
SLOVENIA: National Cup
20:15 FT Maribor 1 : 1 Olimpija
SPAIN: Tercera Division, Group 12 standing
16:30 FT Santa Ursula 5 : 3 Tenisca h2h 
SWITZERLAND: National Cup
19:30 FT Basel 2 : 1 Luzern
19:30 FT Zurich 4 : 3 Thun
TURKEY: National cup
11:00 FT Batman Petrolspor 0 : 3 Konyaspor
12:30 FT Kasimpasa 1 : 3 Boluspor
14:00 FT Demir Grup Sivasspor 2 : 1 Bucaspor
14:30 FT Karabukspor 2 : 1 Istanbulspor
16:45 FT Adanaspor 0 : 2 Bursaspor
18:30 FT Fenerbahce 6 : 0 Demirspor Adana
UKRAINE: National Cup
16:00 FT Vorskla 1 : 2 Mariupol
18:00 FT Desna 0 : 2 Dynamo K.
18:00 AET Lviv 1 : 2 Dnipro-1
18:30 FT Shakhtar D 4 : 0 Veres
BAHRAIN: Premier League standing
15:20 FT East Riffa 2 : 1 Al Hidd h2h 
16:00 FT Al Ahli Manama 1 : 0 Al Ittihad H h2h 
17:35 FT Al Najma Manama 1 : 0 Al Shabbab Manama h2h 
INDIA: ISL standing
15:30 FT Pune FC 2 : 1 Mumbai FC h2h 
JAPAN: J-League standing
11:30 FT Urawa Red Diamonds 0 : 1 Kawasaki Frontale h2h 
KOREA REP.: FA Cup
11:30 FT Busan I Park 1 : 2 Ulsan Hyundai
QATAR: Second Division standing
16:00 FT Al Mu’aidar 1 : 2 Al Wakra SC h2h 
16:00 FT Mesaimeer SC 0 : 1 Al Shamal h2h 
SAUDI ARABIA: Pro League standing
15:50 FT Al Raed Buraidah 2 : 0 Al Feiha h2h 
17:40 FT Al Nasr Riyadh 3 : 1 Al Fateh h2h 
SAUDI ARABIA: Division 1 standing
13:00 FT Al Qaisoma 4 : 6 Al-Kawkab h2h 
13:15 FT Al Hazm Rass 0 : 2 Al Najoom h2h 
13:40 FT Al Watani Tabuk 2 : 2 Dhamk h2h 
15:30 FT Al Nahdha 1 : 1 Jeddah h2h 
EGYPT: Premier League standing
13:45 FT Dakhlia 0 : 1 El Entag El Harby h2h 
16:00 FT Smouha 1 : 1 El Ittihad Al Sakandary h2h 
18:30 FT Wadi Degla 1 : 2 Ismaily SC h2h 
MOROCCO: Botola Pro standing
16:00 FT FUS Rabat 1 : 0 DHJ El Jadida h2h 
16:00 FT MAT Tetouan 1 : 2 WAC Casablanca h2h 
SOUTH AFRICA: Premier League standing
18:30 FT SuperSport United 1 : 0 Ajax Cape Town h2h 
TUNISIA: Ligue 1 standing
14:00 FT Esperance 2 : 0 Zarzis h2h 
14:00 FT Kairouanaise 1 : 2 Stade Tunis h2h 
14:00 FT Medenine 2 : 1 Etoile du Sahel h2h 
14:00 FT Metlaoui 1 : 1 Club Africain h2h 
EL SALVADOR: Final Stages
21:30 FT Municipal Limeno 0 : 0 Santa Tecla
EL SALVADOR: Final Stages 2017-11-30
01:30 Chalatenango – : – Isidro Metapan
02:30 Pasaquina – : – Alianza
GUATEMALA: Liga Nacional, Final Stages
21:30 FT Guastatoya 1 : 1 Municipal
MEXICO: Primera Division, Playoff 2017-11-30
04:00 America – : – Tigres
MEXICO: Liga de Ascenso, Final Stages 2017-11-30
02:00 Alebrijes Oaxaca – : – Juarez
USA: Major League Soccer, Playoff Round 2017-11-30
01:30 Toronto FC – : – Columbus Crew
ARGENTINA: Primera B Metropolitana standing
21:00 FT Fenix A 3 : 1 Almirante Brown h2h 
21:00 FT Sacachispas 0 : 2 Estudiantes de Caseros h2h 
21:00 Pst Talleres ? : ? Barracas Central h2h 
21:00 FT Urquiza 1 : 2 Deportivo Espanol h2h 
21:00 FT Villa San Carlos 1 : 0 Atlanta CA h2h 
21:05 FT Defensores Belgrano 2 : 0 Tristan Suarez h2h 
COLOMBIA: Primera Division, Final Stages 2017-11-30 standing
01:45 Millonarios – : – Deportivo La Equidad h2h 
COPA LIBERTADORES: Final 2017-11-30
00:45 Lanus – : – Gremio
PERU: Primera Division, Clausura standing
19:15 FT Alianza Atletico 1 : 4 Sport Rosario h2h 
21:30 FT Dep. Municipal 1 : 1 Melgar h2h 
PERU: Primera Division, Clausura 2017-11-30 standing
01:00 Univ. San Martin – : – Alianza Lima h2h 
VENEZUELA: National Cup 2017-11-30
00:00 36 Mineros 2 : 0 Zamora FC
INTERNATIONAL: FRIENDLIES U-17 2017-11-30
01:00 USA U-17 – : – England U-17
Top